Cross-border Cooperation Program Poland-Belarus-Ukraine 2014–2020 Logo - back to the main page of the website
    • english
    • polish
    • by
    • ua

Підвищення потенціалу та промоції в області охорони природної спадщини у ґміні Кузніца і Березовському районі шляхом проведення спільних ініціатив в прикордонному районі

Acronym

ThinkEco

NUMBER

PBU1/0090/16

Project type

Regular project

STATUS

Completed

THEMATIC OBJECTIVE

HERITAGE

PRIORITY

1.2 Promotion and preservation of natural heritage

PARTNERSHIP

PL-BY

LEAD BENEFICIARY

Ґміна Кузніца (Podlaskie Voivodeship, Poland)

BENEFICIARY

Березовський районний виконавчий комітет (Brest Oblast, Belarus)
Державне унітарне виробниче підприємство "Березівське ЖКГ" (Brest Oblast, Belarus)

TOTAL BUDGET 2 087 937.88 € ENI CO-FUNDING 1 879 144.09 €
DURATION 34 months 01.01.2020 - 31.10.2022

Project description

Сокульські пагорби у Польщі (Підляське воєводство) та біологічний заказник «Споровський» у Білорусі (Брестська область) – території з високою природною цінністю, які, однак, страждають від забруднень річкових вод. Головна причина – застарілі технології, що застосовуються на очисних спорудах обох регіонів. Обладнання є неефективним і витратним у догляді, як результат – забруднення потрапляє у підземні води, потім у поверхневі води, і, нарешті, у річки Лосошну та Ясельду. Охорона навколишнього середовища прикордонної території є складним питанням, що вимагає комплексного підходу.

Проєкт ThinkEco пропонує вирішення цієї серйозної проблеми шляхом модернізації очисних споруд у Кузніці та Бярозі. Заміна старих очисних споруд на нові обмежить кількість шкідливих речовин, які потрапляють у річки, що в свою чергу призведе до покращення стану довкілля. Окрім цього, буде проведена кампанія ThinkEco, яка сприятиме екологічній обізнаності серед місцевих громад та зробить їх більш відкритими до співпраці. Публікація про природну спадщину з практичними порадами щодо захисту природи сприятиме промоції регіону як цікавого туристичного напрямку, досі майже невідомого туристам. Для обох партнерів проєкт стане початком складного процесу, що базуватиметься на транскордонному обміні досвідом, ідеями та інформацією (конференції, публікації, щоденні контакти).

Реалізація проєкту ThinkEco сприятиме соціально-економічному розвитку прикордонних територій. Реконструкція очисних споруд у Кузніці та Бярозі, а також підвищення екологічної свідомості населення, позитивно вплине на стан природної спадщини регіону  і зробить його привабливішим для відвідувачів.  Покращення стану довкілля стимулюватиме розвиток внутрішнього та зовнішнього туризму на мальовничому польсько-білоруському прикордонні.

Gallery

Was this page useful?

Very useful
Very useful
Maybe useful
Maybe useful
useless
useless