Cross-border Cooperation Program Poland-Belarus-Ukraine 2014–2020 Logo - back to the main page of the website
    • english
    • polish
    • by
    • ua

Карпатське зоряне небо

Acronym

CarpathianSky

NUMBER

PBU2/0809/18

Project type

Micro-project

STATUS

Completed

THEMATIC OBJECTIVE

HERITAGE

PRIORITY

1.2 Promotion and preservation of natural heritage

PARTNERSHIP

PL-UA

LEAD BENEFICIARY

Інститут розвитку Карпатського регіону (Zakarpattya Oblast, Ukraine)

BENEFICIARY

Асоціація інновацій та трансферу технологій "Горизонти" (Podkarpackie Voivodeship, Poland)

TOTAL BUDGET 66 100.00 € ENI CO-FUNDING 59 490.00 €
DURATION 12 months 01.12.2020 - 30.11.2021

Project description

Впродовж віків зоряне небо служило джерелом натхнення та фантазії для поетів, вчених та духовних шукачів. Люди спрямовують свої погляди у темне небо не лише заради науки – спостереження за зірками може стати особливим досвідом для кожної людини. Завдяки проєкту CarpathianSky кожен зацікавлений зможе це спробувати. Цей проєкт дасть можливість поглянути на зоряне небо з іншої перспективи, розкриє красу неба Карпат, одночасно проливаючи світло на проблеми світлового забруднення.

Спочатку команда проєкту проведе дослідження об’єктів природної спадщини та якості нічного неба а також розробить спільну стратегію «Розвиток природничого та астро-туризму в транскордонному регіоні Польщі та України». Він підготує основу для створення нового освітнього туристичного маршруту в Закарпатському парку Темного неба з інформаційними таблицями про зоряне небо, вплив світлового забруднення на людей та природу. Відвідувачі зможуть одержати брошури, що містять карти зоряного неба. Професійне обладнання дозволить не тільки спостерігати за зірками, але й фотографувати та вимірювати якість неба. Для промоції цього нового туристичного об’єкту  буде проведено пілотне астро-шоу для 120 людей. У рамках промоційної кампанії в Польщі відбудеться 10 астро-шоу під час масових заходів (фестивалі, ярмарки тощо) та буде організовано промо-тур до об’єктів природної спадщини в обох регіонах. Важливим моментом є те, що обидва парки будуть зареєстровані в міжнародній базі даних таких парків та просуватимуться на міжнародному рівні.

Місцеві жителі та відвідувачі отримають користь від нового туристичного продукту, який є водночас і розважальним, і навчальним.

 

Project results


ІЛЮСТРОВАНИЙ Е-ПУТІВНИК
«Якість зоряного неба на транскордонному просторі Польщі та України та можливості для розвитку природного туризму та астротуризму»

Путівник показує вибрані місця, де можна спостерігати та фотографувати зоряне нічне небо та вибрані природні пам’ятки на польсько-українському прикордонні.

     Е-путівник


СТРАТЕГІЯ
«Розвиток природного туризму та астротуризму на транскордонному просторі Польщі та України»

Стратегія містить опис поточної ситуації на території реалізації проєкту, ідеї щодо нових заходів та інвестицій для захисту природної спадщини, просування об’єктів природної спадщини як на місцевому, так і на транскордонному рівнях.

       Стратегія

 


ПРОМО-РОЛИКИ
Бенефіціари зняли 3 короткі промо-ролики про природну спадщину обох парків, участь у проєкті та астротуризм. Ролики зняті трьома мовами (PL, UA та EN). Два з них були підготовлені для VR-окулярів і використання в планетарії.

        Парк Зоряного Неба «Бещади»

        Карпатське зоряне небо

        Карпатське зоряне небо - фільм для планетарію

 

 

Project news

17 17 / 12 / 2021

Project stories 23. Carpathian starry sky

I knew there was a beautiful sky here...

Was this page useful?

Very useful
Very useful
Maybe useful
Maybe useful
useless
useless