Cross-border Cooperation Program Poland-Belarus-Ukraine 2014–2020 Logo - back to the main page of the website
    • english
    • polish
    • by
    • ua

Природна скарбниця понад кордонами

Acronym

NatureTreasury

NUMBER

PBU2/0832/18

Project type

Micro-project

STATUS

Completed

THEMATIC OBJECTIVE

HERITAGE

PRIORITY

1.2 Promotion and preservation of natural heritage

PARTNERSHIP

PL-BY

LEAD BENEFICIARY

Біловезький національний парк (Podlaskie Voivodeship, Poland)

BENEFICIARY

Управління з освіти Пінського міськвиконкому (Brest Oblast, Belarus)
II загальноосвітній ліцей з додатковим вивченням білоруської мови в Гайнувці (Podlaskie Voivodeship, Poland)
Державна установа освіти "Середня школа №3 м. Пінськ" (Brest Oblast, Belarus)
Місцевий екологічний фонд "Заказники Брестської області" (Brest Oblast, Belarus)
Повітове староство в Гайнувці (Podlaskie Voivodeship, Poland)

TOTAL BUDGET 66 768.00 € ENI CO-FUNDING 59 968.00 €
DURATION 12 months 01.06.2021 - 31.05.2022

Project description

Біловезька пуща та Полісся є унікальною природною територією прикордоння із добре  збереженою природною флорою. Тут також збереглися різноманітні традиції використання трав мешканцями цього регіону. Протягом багатьох років ці традиції були джерелом натхнення для народної культури, в тому числі вишивки, ткацтва, пісенної творчості та вірувань людей. На жаль, сьогодні вони втратили свою популярність як у Польщі, так і в Білорусі.

У той же час постійне комерційне використання сільськогосподарських рослин у природному середовищі загрожує біорізноманіттю рослин, негативно впливає на довговічність видів та існування природних екосистем. Це робить місцеві громади чутливими до проблеми вимирання рідкісних рослин, та видів, що перебувають під загрозою зникнення.

Проєкт NatureTreasury був ініційований трьома польськими та трьома білоруськими партнерами. Метою проєкту є підвищення обізнаності місцевих мешканців про необхідність охорони цінних та зникаючих рослин. При цьому важливо вирішувати проблему не через обмеження, а вказуючи на міцні зв'язки між традиціями вирощування трав і самими місцевими жителями. Проєкт запропонує альтернативний варіант -  вирощування трав як сільськогосподарських рослин. Завдяки цьому місцевість залишатиметься привабливою для туристів, а традиційні трави, які тут вирощуються, можуть стати цікавим місцевим продуктом.

Проєкт підготує місцевих викладачів та студентів до розробки оригінальних програм, щоб привернути увагу мешканців до проблеми. У цьому їм допоможуть два Освітні центри, створені партнерами. Дослідницька діяльність студентів здійснюватиметься під керівництвом викладачів, а зібрані матеріали будуть опубліковані в брошурі "Підсумок навчань". Для залучення широкої громадськості будуть створені пересувні виставки. Транскордонний табір "Жити мудро з природою" та фестиваль "Скарбниця природи попри кордони" посилять результати проєкту.

Ці заходи сприятимуть зміцненню зв’язків людей з природою та матимуть позитивний вплив на рівень життя місцевих мешканців у майбутньому. Крім того, транскордонне співробітництво регіонів збагатить обмін передовою практикою між територіями, цінними з точки зору природи та екологічної освіти.

Gallery

Was this page useful?

Very useful
Very useful
Maybe useful
Maybe useful
useless
useless