Cross-border Cooperation Program Poland-Belarus-Ukraine 2014–2020 Logo - back to the main page of the website
    • english
    • polish
    • by
    • ua

Розвиток сталого туризму в природоохоронних територіях Карпат

Acronym

ProtectNature

NUMBER

PBU2/0849/18

Project type

Micro-project

STATUS

Completed

THEMATIC OBJECTIVE

HERITAGE

PRIORITY

1.2 Promotion and preservation of natural heritage

PARTNERSHIP

PL-UA

LEAD BENEFICIARY

Національний природний парк "Сколівські Бескиди" (Lviv Oblast, Ukraine)

BENEFICIARY

Асоціація органів місцевого самоврядування "Єврорегіон Карпати - Україна" (Lviv Oblast, Ukraine)
Асоціація розвитку та промоції Підкарпаття "Pro Carpathia" (Podkarpackie Voivodeship, Poland)

TOTAL BUDGET 66 660.00 € ENI CO-FUNDING 59 994.00 €
DURATION 18 months 20.12.2019 - 19.06.2021

Project description

Карпатські гори мають високу цінність як природна спадщина. Ця територія є центром біорізноманіття, домівкою для багатьох видів рослин і тварин, що перебувають під загрозою зникнення, а також найбільшою територією в Європі, яка вкрита незайманими лісами. Захоплюючі краєвиди і можливість досліджувати "дику" природу приваблюють все більшу кількість туристів. Однак, говорячи про заповідні території, чи є туризм добром чи злом? З одного боку, території природних парків потребують інвестицій для розвитку рекреаційної інфраструктури, а з іншого - зростаюче антропогенне навантаження, спричинене збільшенням інтенсивності туристичного руху, може завдати шкоди місцевим екосистемам.

Команда проєкту ProtectNature переконана, що туризм має базуватися на концепції сталого розвитку. Тому діяльність проєкту була спрямована на розвиток сталого туризму в природних парках. Співробітники українських та польських національних природних парків взяли участь в "Академії сталого розвитку в природно-заповідних територіях" та конференції "Сучасні рішення для розвитку активного туризму в природно-заповідних територіях". Польський партнер організував екологічний семінар у Волосатому, підготував та розповсюдив 10 випусків радіопередач на Польському радіо Жешува, зняв промоційний фільм про сталий туризм на природно-заповідних територіях. Крім того, була розроблена транскордонна концепція активного туризму в природних парках, яка заклала основу для подальшої співпраці. Зокрема, вона містить рекомендації щодо рекреаційної інфраструктури у 3 природних парках України - "Сколівські Бескиди", "Гуцульщина" та "Синевир".  В результаті, у НПП "Сколівські Бескиди" було створено інформаційно-екологічний пункт, який надає інформацію про місцеві визначні пам'ятки та екологічний туризм. З метою впорядкування та спрямування потоку туристів еколого-пізнавальною стежкою проведено розчистку та оновлення маркування еколого-пізнавальної стежки на горі Парашка (протяжністю 9 км), встановлено урни та контейнери для сміття, інформаційний стенд та 10 вказівників. З метою популяризації екологічного туризму серед молоді було проведено транскордонний конкурс живопису, в якому взяли участь 114 молодих художників.

Проєкт сприятиме популяризації природних парків в Україні та Польщі, підвищенню екологічної свідомості та збереженню природної спадщини по обидва боки кордону. Досягнуті результати зміцнять існуючі форми співпраці та ініціюють нові ідеї.

Was this page useful?

Very useful
Very useful
Maybe useful
Maybe useful
useless
useless