Cross-border Cooperation Program Poland-Belarus-Ukraine 2014–2020 Logo - back to the main page of the website
    • english
    • polish
    • by
    • ua

Kультура єднає нації

Acronym

CCN

NUMBER

PBU2/0856/18

Project type

Micro-project

STATUS

Completed

THEMATIC OBJECTIVE

HERITAGE

PRIORITY

1.1 Promotion of local culture and history

PARTNERSHIP

PL-BY

LEAD BENEFICIARY

Ґміна Сувалкі (Podlaskie Voivodeship, Poland)

BENEFICIARY

Ошмянський районний виконавчий комітет (Hrodna Oblast, Belarus)

TOTAL BUDGET 65 487.00 € ENI CO-FUNDING 58 938.30 €
DURATION 21 months 01.04.2020 - 31.12.2021

Project description

Польсько-білоруський прикордонний регіон, маючи спільні корені, має безліч архітектурних пам’яток, ремесел, кулінарних та фольклорних традицій. З іншого боку, головною проблемою цього регіону є зникнення місцевої культури та традицій, характерних для нього. Це – спільна проблема для Ашмянського району і  ґміни Сувалки, що призводить до низької привабливості регіонів та занепаду туристичного сектору.

Партнери проєкту CCN прагнуть покращити імідж обох районів шляхом популяризації місцевої спадщини. Адже туристична привабливість полягає не тільки у фізичних об’єктах, але і в атмосфері місць та їх унікальності. Ось чому в рамках проєкту буде організовано багато транскордонних заходів, напр. фестиваль «Купальська ніч» у Польщі, семінар «Занепад культури прикордоння» в Білорусі, тематичні семінари для молоді (музика, ремесла та пластика) у Сувалках та Ашмянах. Більше того, партнери будуть рекламувати цікаві місця польсько-білоруського прикордонного регіону: Посткамальдольський монастирський комплекс у Вігрі, гідрологічна станція 1927 року у Старому Фольварку та етнографічна виставка "Врятуйте від забуття" в Кшиве (Польща). На території Білорусі - Геодезична дуга Струве в Тупішках (точка триангуляції, внесена до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО), руїни замку Сапег у Ганьшанах (побудований у 1610 році) та пам'ятник Францішку Богушевичу в Жупранах. Альбом "Ремісники прикордоння" популяризуватиме ці унікальні місця в регіоні.

Діяльність у рамках проєкту стимулюватиме співпрацю у галузі захисту спільних цінностей культурної спадщини в Польщі та Білорусі. В довготривалій перспективі це також вплине на економічну діяльність прикордонного регіону, створюючи важливе підґрунтя для використання культурного потенціалу. Ефект від цього процесу буде помітний у збільшенні кількості туристів та розширенні туристичної пропозиції, що базується на традиціях та історії предків.

Gallery

Was this page useful?

Very useful
Very useful
Maybe useful
Maybe useful
useless
useless