Cross-border Cooperation Program Poland-Belarus-Ukraine 2014–2020 Logo - back to the main page of the website
    • english
    • polish
    • by
    • ua

Біосферний заповідник "Розточчя"

Acronym

Bio-reserve

NUMBER

PBU2/0861/18

Project type

Micro-project

STATUS

Completed

THEMATIC OBJECTIVE

HERITAGE

PRIORITY

1.2 Promotion and preservation of natural heritage

PARTNERSHIP

PL-UA

LEAD BENEFICIARY

Локальна туристична організація "Розточчя" (Lubelskie Voivodeship, Poland)

BENEFICIARY

Місто Томашів Любельський (Lubelskie Voivodeship, Poland)
Жовківська міська рада (Lviv Oblast, Ukraine)

TOTAL BUDGET 59 777.00 € ENI CO-FUNDING 53 799.30 €
DURATION 17 months 01.07.2020 - 30.11.2021

Project description

Розточчя – це унікальний географічний та природний регіон Європи, що містить понад 400 цінних об’єктів по обидва боки польсько-українського кордону. У 2019 році ця прикордонна територія була внесена до Списку світової спадщини ЮНЕСКО. Однак для того, щоб зробити його впізнаваним регіональним брендом, необхідно було докласти спільних зусиль. Проблеми, які слід було вирішити, включали, зокрема, низьку обізнаність  про екологічні цінності Розточчя, функціонування Транскордонного біосферного резервату «Розточчя», як частини спадщини ЮНЕСКО, а також необхідність охорони природної спадщини. Двостороння співпраця між фахівцями, задіяними в екологічній та позашкільній освіті, також була недостатньою.

Широка промоція шляхом проведення конференцій, навчальних візитів, реклами у соціальних медіа, видання брошури сприяла зростанню туризму та підвищенню впізнаваності транскордонного регіону. Природні пам'ятки Розточчя та діяльність в рамках проєкту просувалися завдяки медіа-кампанії, що включала телевізійні та радіо ролики, а також дві фан-сторінки на Facebook, які вели польські та українські бенефіціари. Промоційні матеріали, пов'язані з транскордонним біосферним резерватом "Розточчя", розповсюджувалися учасниками навчальних візитів, а потім були адресовані дітям з території біосферного резервату. Під час заходів, організованих в рамках проєкту (2-денних конференцій та навчальних візитів), а також після його завершення,  розповсюджувалася публікація на 16 сторінок "Транскордонний біосферний резерват "Розточчя", надрукована тиражем 4 000 примірників.

Партнери проєкту "Біорезерв" вважають, що заходи, проведені в рамках проєкту, сприяють розвитку знань про спільну природну спадщину, і, таким чином, ініціюють подальшу співпрацю у сфері популяризації спільної природної спадщини. Медіа-ролики, фан-сторінки на Facebook популяризують заповідник. Завдяки вчителям та студентам з Польщі та України результати проєкту значно розширюються. Крім того, бенефіціари планують розробити спільний стратегічний документ щодо промоції та збереження культурної спадщини.

Gallery

Was this page useful?

Very useful
Very useful
Maybe useful
Maybe useful
useless
useless