Cross-border Cooperation Program Poland-Belarus-Ukraine 2014–2020 Logo - back to the main page of the website
  • english
  • polish
  • by
  • ua

Звуки природи. SlowRivers — практичний пакет для туристів

Acronym

SlowRivers

NUMBER

PBU2/0889/18

Project type

Micro-project

STATUS

Completed

THEMATIC OBJECTIVE

HERITAGE

PRIORITY

1.2 Promotion and preservation of natural heritage

PARTNERSHIP

PL-UA

LEAD BENEFICIARY

Підкарпатська регіональна туристична організація (Podkarpackie Voivodeship, Poland)

BENEFICIARY

Асоціація органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна» (Lviv Oblast, Ukraine)

TOTAL BUDGET 60 866.52 € ENI CO-FUNDING 54 779.87 €
DURATION 24 months 15.11.2019 - 14.11.2021

Project description

Мальовнича місцевість, де протікають річки Сян та Стрв’яж, густо вкрита лісами та славиться великою кількістю тварин та неймовірним різноманіттям їхніх видів. Багате та добре збережене природне середовище а також низька густота населення на прикордонній території Польщі та України робить цю місцевість особливо привабливою для тих, хто любить досліджувати дику природу. Ця територія могла б стати раєм для туристів-любителів природи з усього світу, однак про неї мало хто знає поза її межами, а туристичний потенціал не використовується повністю.

Основне завдання проєкту SlowRivers полягає у використанні потенціалу басейнів річок Сян та Стрв’яж для розвитку інноваційних туристичних продуктів на основі збереження  природніх цінностей. Перша частина проєкту передбачає розробку стратегії, що включатиме перелік існуючих туристичних продуктів та розробку нових, а також публічні консультації з місцевими громадами. Друга частина буде присвячена просуванню нових туристичних продуктів. Протягом 4 промоційних заходів учасники (туристи та представники ЗМІ) матимуть можливість спробувати різні види водного спорту (наприклад, подорожі на каяках, надувних човнах та рафтинг), дізнатись про природну спадщину прикордоння та познайомитись із спеціально запрошеними гостями (наприклад, інструктором з фотографування природи, орнітологом, що спеціалізується на спостереженні за птахами та іхтіологом). Буде представлено новий екологічний підхід до туризму та відпочинку. Для допомоги майбутнім мандрівникам буде розроблено Інтернет-мультимедійний путівник, який міститиме інформацію про водні стежки, карти, описи природних пам’яток, фотографії диких птахів та аудіозаписи звуків природи. Будуть видаватися та розповсюджуватися друковані матеріали, наприклад, карти із новими туристичними маршрутами.

Діяльність проєкту призведе до збільшення туристичного руху на польсько-українському прикордонні без шкоди природним цінностям. Місцеві громади стануть своєрідними послами свого регіону, зможуть його просувати та ініціювати нові заходи у галузі сталого туризму та охорони природної спадщини.

 

 

водні шляхи, створені в рамках проекту

 

 

Project results


КУЛЬТУРНІ ПОДІЇ

 • СПЛАВИ НА БАЙДАРКАХ
  • за маршрутом Сянок – Тирава Сольна
  • за маршрутом Хижина – КрасічинДодатковою принадою сплавів були майстер-класи з природи «Каноїст може бути дружнім до природи», які проводив експерт з екології та охорони навколишнього середовища.

 

 • РАФТИНГ


  • за маршрутом Сянок – ДембнаСпеціальним гостем був орнітолог, який спеціалізується на спостереженнях за птахами.

 

 • СПЛАВ НА ПЛОТАХ


  • маршрут Улянова

Спеціальним гостем традиційного сплаву на плотах був спеціаліст з водоплавних птахів та культурної спадщини, пов’язаної з традиціями сплаву.

 


ПРОМОЦІЙНІ КАМПАНІЇ

Промоційні кампанії, які ведуть впливові особи, і які є доступними на туристичних каналах, стали джерелом натхнення для цікавих подорожей.

 • Чому річка Сян дивовижна? Запрошуємо до перегляду запису "SAN, AH! Що за чудова річка!" на каналі YouTube "GdzieBądź".

       „SAN, AH! Що за чудова річка!” (PL)

 • Що варто побачити в околицях, через які протікає річка Стрвяж? Запрошуємо до перегляду запису "Експедиція «Стрвяж». Подорожуємо і літаємо слідами Вояка Швейка" на каналі YouTube "Nebo.lviv.ua."

       „Експедиція «Стрвяж». Подорожуємо і літаємо слідами Вояка Швейка” 

 


ПУБЛІКАЦІЇ

 • МУЛЬТИМЕДІЙНИЙ ПОСІБНИК

Це частина веб-сайту, де міститься інформація про водні шляхи, карти маршрутів, опис природної краси місцевості з цікавими фактами, фотографії диких птахів, аудіозаписи зі звуками природи. Він доступний трьома мовами: польською, українською та англійською. Посібник адаптований до потреб незрячих.

      Мультимедійний посібник
 • КАРТИ З ОПИСОМ МАРШРУТІВВони доступні в паперовій та електронній версіях. На них представлені ділянки річок Сян та Стрвяж, відібрані фахівцями у галузі водного туризму.

З думкою про туристичний сектор було опрацьовано документ під назвою "Slow rivers туристичний аудит. Інвентаризація та стратегічні напрями розвитку туризму в природній зоні річок Сян та Стрвяж". Висновки, що містяться в ньому, допоможуть підтримати розвиток туризму на теренах, де протікають ці річки.

       „Slow rivers туристичний аудит. Інвентаризація та стратегічні напрями розвитку туризму в природній зоні річок Сян та Стрвяж”

 

 

Gallery

Was this page useful?

Very useful
Very useful
Maybe useful
Maybe useful
useless
useless