Cross-border Cooperation Program Poland-Belarus-Ukraine 2014–2020 Logo - back to the main page of the website
    • english
    • polish
    • by
    • ua

Українсько-польське поозер’я — край легенд: відкрий та насолоджуйся незвіданим

Acronym

UPLA

NUMBER

PBU2/0927/18

Project type

Micro-project

STATUS

Completed

THEMATIC OBJECTIVE

HERITAGE

PRIORITY

1.2 Promotion and preservation of natural heritage

PARTNERSHIP

PL-UA

LEAD BENEFICIARY

Волинська обласна рада (Volyn Oblast, Ukraine)

BENEFICIARY

Ґміна Влодава (Lubelskie Voivodeship, Poland)

TOTAL BUDGET 50 565.43 € ENI CO-FUNDING 45 508.89 €
DURATION 20 months 01.02.2020 - 30.09.2021

Project description

Ґміна Влодава у Польщі та Шацький район на Україні відомі своїми мальовничими краєвидами – густі ліси та сяючі озера, населені рідкісними дикими тваринами, наповнені магією давніх легенд та пісень. Це – справжня перлина природи з мереживом з 33 озер, розташованих у сусідніх Шацькому національному парку та Собіборському ландшафтних парках. Однак мало поляків чули про озеро Пісочне на Волині, прекрасну водойму з кришталево чистою водою та піщаними пляжами. По інший бік кордону, у ґміні Влодава, озера, що лежать серед густих лісів, де повітря наповнене запахом сосен, взагалі не відомі українським відвідувачам. Цій унікальній природній спадщині бракує впізнаваного візуального образу, який би вирізняв ці місця серед інших.

Поставивши перед собою спільне завдання – ефективне використання природного потенціалу, партнери проєкту UPLA – ґміна Влодава та Волинська обласна рада вирішили працювати над спільним рішенням, що базуватиметься створенні туристичного бренду прикордонного регіону, концепції для його просування та створені веб-сайту. Бренд має відображати оригінальні характеристики регіону, де озера є найціннішим природним ресурсом а місцева історія та добре збережений фольклор створюють унікальне культурне середовище. Крім того, у рамках проєкту вперше відбудеться нова культурна подія – фестиваль «Таємниця озера». Фестиваль відбудеться на березі озера Пісочне в Шацькому районі та озера Бяле в ґміні Влодава, за участю українських та польських виконавців та майстрів-ремісників. Ключовим елементом фестивалю буде театральна вистава за мотивами місцевих легенд.

Проєкт UPLA сприятиме популяризації природної спадщини Західного Полісся, розташованого на польсько-українському прикордонні, та його унікальних багатств, що позитивно вплине на туристичний ринок. Новий туристичний бренд озерного регіону з готовою концепцією його просування зробить цю територію більш конкурентоспроможною та впізнаваною, закладаючи основи для подальших ділових та культурних ініціатив, сприяючи добробуту її громад.

Was this page useful?

Very useful
Very useful
Maybe useful
Maybe useful
useless
useless