Cross-border Cooperation Program Poland-Belarus-Ukraine 2014–2020 Logo - back to the main page of the website
    • english
    • polish
    • by
    • ua

Карпати — країна мігруючих риб

Acronym

FISH

NUMBER

PBU2/0969/18

Project type

Micro-project

STATUS

Completed

THEMATIC OBJECTIVE

HERITAGE

PRIORITY

1.2 Promotion and preservation of natural heritage

PARTNERSHIP

PL-UA

LEAD BENEFICIARY

Саноцький повіт (Podkarpackie Voivodeship, Poland)

BENEFICIARY

Жидачівська районна рада (Lviv Oblast, Ukraine)

TOTAL BUDGET 59 899.61 € ENI CO-FUNDING 53 376.54 €
DURATION 24 months 02.01.2020 - 01.01.2022

Project description

У польсько-українській частині Карпат можна зустріти багато цінних видів рослин та тварин, серед яких, зокрема, підуст звичайний, риба з сімейства коропових (лат. Chondrostoma nasus). Міграція цієї риби на місця нересту часто порівнюється з нерестом лосося на Алясці і є унікальною в європейському масштабі. До недавнього часу ця риба часто ставала жертвою браконьєрів. Відповідні заходи, вжиті службами рибоохорони, практично призвели до зникнення браконьєрства. Однак цей унікальний вид все ще потребує захисту, а його незвичайний процес міграції заслуговує на промоцію і може стати визначною туристичною особливістю цієї місцевості.

Головною метою проєкт FISH є спільна промоція підуста звичайного у двох сусідніх регіонах – Саноцькому повіті та Жидачівському районі. У рамках проєкту буде організовано чотири заходи по обидва боки польсько-українського кордону: дві наукові конференції та два тренінги у поєднанні з рафтингом. У заходах візьмуть участь представники організацій, які займаються біологією та охороною вод (рибоохоронні служби, наукові установи). Тематика стосуватиметься охорони флори та фауни, включаючи місця нересту риби, зокрема підуста звичайного. Буде організовано поїздки вздовж річок Сян у Польщі та Стрий в Україні. Партнери також підготують науково-популярне видання про природу гірських потоків та річок та 20-хвилинний фільм про міграцію підуста звичайного. Ці продукти будуть представлені на веб-сайтах бенефіціарів та у соціальних мережах. Заходи проєкту будуть спрямовані на вчених, натуралістів, екологів, рибоохоронні служби, риболовні клуби та любителів природи; сприятимуть діяльності із захисту річок та їхніх мешканців.

В результаті проєкту обидва партнери розроблять нові методи захисту та сталого використання водних ресурсів, а також запобігання їхній надмірній експлуатації. Проєкт сприятиме розвитку продуктів водного екотуризму, залученню любителів природи та науковців, а також підвищить обізнаність мешканців про природні цінності своїх регіонів та сприятиме створенню нових зелених ініціатив.

Gallery

Was this page useful?

Very useful
Very useful
Maybe useful
Maybe useful
useless
useless