Cross-border Cooperation Program Poland-Belarus-Ukraine 2014–2020 Logo - back to the main page of the website
    • english
    • polish
    • by
    • ua

Освітній туризм на цінних природних територіях Польщі та Білорусі

Acronym

NaturEduTour

NUMBER

PBU2/0977/18

Project type

Micro-project

STATUS

Completed

THEMATIC OBJECTIVE

HERITAGE

PRIORITY

1.2 Promotion and preservation of natural heritage

PARTNERSHIP

PL-BY

LEAD BENEFICIARY

Громадська організація "Білоруський зелений хрест" (Minsk Oblast, Belarus)

BENEFICIARY

Об'єднання "Спадщина Підляшшя" (Podlaskie Voivodeship, Poland)
Державна природоохоронна науково-дослідна установа "Поліський державний радіаційно-екологічний заповідник" (Homiel Oblast, Belarus)
Республіканський біологічний заказник "Дніпро-Сожський" (Homiel Oblast, Belarus)

TOTAL BUDGET 58 005.52 € ENI CO-FUNDING 52 204.97 €
DURATION 20 months 01.04.2020 - 30.11.2021

Project description

Спеціальна природоохоронна зона Верхня долина річки Нарва (SPAUV) у Польщі є однією з найцінніших орнітологічних територій та однією з останніх нерегульованих прибережних долин у Європі. Тут реалізується багато природоохоронних програм, які можуть стати прикладом для інших районів та населених пунктів. На південному сході Білорусі є Дніпро-Сожський заповідник (ДСЗ) та Поліський державний радіаційно-екологічний заповідник (ПДРЕЗ) з високим біорізноманіттям, яке покращилось без антропогенного навантаження після Чорнобильської аварії. ПДРЕЗ був закритий для відвідувачів протягом багатьох років. Регіон має негативний туристичний імідж та погано розвинену туристичну інфраструктуру,  йому також бракує досвіду реалізації освітніх програм, які могли б стати основою розвитку туризму.

Загальною метою проєкту NaturEduTour є обмін досвідом та консолідація зусиль інституцій Білорусі та Польщі задля сприяння транскордонному освітньому туризму в цих регіонах. З цією метою партнери з обох країн організують два фото – та мистецькі пленери, підготують та проведуть мобільну виставку фотографії та творів мистецтва, що популяризує цільові території проєкту. Для білоруської групи буде організовано навчальну поїздку до природничо-освітніх туристичних об’єктів Підляського воєводства. «Фестиваль дикої природи» відбудеться у місті Нарев (PL). Також планується розробити два дослідницькі маршрути з білоруської сторони та одну навчальну пішохідну стежку з польської сторони, що дозволить вивчити орнітологічні, ботанічні, а також геологічні та геоморфологічні особливості територій. Результати проєкту будуть представлені командою проєкту на польсько-білоруській секції у рамках міжнародної конференції.

Очікується, що спільна діяльність створить основу для транскордонного природоосвітнього туризму в Польщі та Білорусі. Діяльність за проєктом та промоційні продукти (відео, картини, фотографії, путівник) представлять цільові території проєкту широкій аудиторії, привернуть увагу жителів Польщі, Білорусі та інших країн, а кількість туристів, які відвідають об’єкти природної спадщини, збільшиться.

Gallery

Was this page useful?

Very useful
Very useful
Maybe useful
Maybe useful
useless
useless