Cross-border Cooperation Program Poland-Belarus-Ukraine 2014–2020 Logo - back to the main page of the website
    • english
    • polish
    • by
    • ua

Промоція та захист природної спадщини міських річок та прибережних територій Жешува та Луцька

Acronym

UrbanRivers

NUMBER

PBU3/1085/20

Project type

Micro-project

STATUS

Completed

THEMATIC OBJECTIVE

HERITAGE

PRIORITY

1.2 Promotion and preservation of natural heritage

PARTNERSHIP

PL-UA

LEAD BENEFICIARY

Виконавчий комітет Луцької міської ради (Volyn Oblast, Ukraine)

BENEFICIARY

Місто Жешув (Podkarpackie Voivodeship, Poland)

TOTAL BUDGET 61 700.00 € ENI CO-FUNDING 55 530.00 €
DURATION 18 months 01.09.2021 - 28.02.2023

Project description

Історично склалося так, що найбільші людські поселення розташовані біля води - вздовж річок або біля узбережжя океану. Річка є невід’ємною частиною міського ландшафту, історії, культури та сучасного життя багатьох міст. Річка Стир у Луцьку та річка Віслок у Жешуві є артеріями цих міст, їх природним оздобленням та улюбленими місцями для відпочинку. На жаль, обидві річки страждають від подібних проблем, таких як забруднення води та зменшення кількості зелених насаджень. Окрім цього, їх не знайдеш у списках туристичних об’єктів – адже на їхній території немає відповідної інфраструктури.

Партнери проєкту UrbanRivers впевнені, що збереження та промоція міських річок може підвищити туристичну привабливість Жешува та Луцька. З цією метою в обох містах відбудуться поліпшення Їхньої інфраструктури: у Луцьку буде модернізовано причал на річці Стир, а в Жешуві з’являться дві квіткові галявини біля берега річки Віслок. Також службовці, відповідальні за охорону природної спадщини, просторове планування та розвиток туризму, візьмуть участь у візитах з обміну досвідом. Для широкої промоції місцевої природної спадщини в Центральному парку імені Лесі Українки у Луцьку буде організовано транскордонний пікнік, що включатиме різноманітні заходи для відвідувачів, в тому числі екологічні квести для школярів, змагання на байдарках та спортивна риболовля а також безкоштовні екскурсії на човнах. Також мешканці міста зможуть взяти участь у відкритій дискусії щодо питань просторового планування та природної спадщини за участю міської влади. Спільна промо-кампанія включатиме позначення QR-кодами, об’єктів природної спадщини у Луцьку та Жешуві, рекламний фільм, тематичні заняття у дитячих садках та карти природної спадщини Жешува та Луцька двома мовами.

Проєкт сприятиме покращенню іміджу двох прикордонних міст та добробуту їхніх мешканців, стимулюючи розвиток туризму із застосуванням екологічних підходів.

 

Was this page useful?

Very useful
Very useful
Maybe useful
Maybe useful
useless
useless