Acronym
Rosettes
NUMBER
PBU1/0365/16
Project type
Regular project
STATUS
Completed
THEMATIC OBJECTIVE
HERITAGE
PRIORITY
1.1 Promotion of local culture and history
PARTNERSHIP
PL-UA
LEAD BENEFICIARY
Асоціація промоції та розвитку Підкарпаття "Pro Carpathia" (Podkarpackie Voivodeship, Poland)
BENEFICIARY
Підкарпатське воєводство (Podkarpackie Voivodeship, Poland)
Центр регіонального розвитку (Lviv Oblast, Ukraine)
Асоціація органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна» (Lviv Oblast, Ukraine)
Управління туризму та курортів Львівської обласної державної адміністрації (Lviv Oblast, Ukraine)
Агентство регіонального розвитку та транскордонного співробітництва "Закарпаття" (Zakarpattya Oblast, Ukraine)
Колочавська сільська рада (Zakarpattya Oblast, Ukraine)
Комунальний заклад Львівської обласної ради "Адміністрація історико-культурного заповідника "Тустань" (Lviv Oblast, Ukraine)
Громадська організація "Громадський центр "Еталон" (Ivano-Frankivsk Oblast, Ukraine)
Косівська районна рада (Ivano-Frankivsk Oblast, Ukraine)
Державний Східноєвропейський інститут у Перемишлі (Podkarpackie Voivodeship, Poland)
Мальовничий край гір і полонин Карпат населений різними етнічними групами: гуцули, бойки, лемки, погоряни, долиняни. Усі вони мали значний вплив на своє оточення, формуючи місцеву культуру та традиції. Однак зараз Карпати розділені не лише етнографічно, але й державними кордонами, що перешкоджає комплексному сприйняттю їхньої спільної спадщини. Більше того, кількість людей, які все ще займаються ремеслами та сільським господарством, зменшується, тому автентичні традиції Карпат може бути втрачено протягом наступних десятиліть.
Проєкт Rosettes був спрямований на збереження карпатської культури спільними зусиллями 11 партнерів з Польщі та України. Вони займалися промоцією спільної спадщини шляхом створення Карпатського центру культурної спадщини «Розета», що складається з 4 місцевих центрів по обидва боки кордону: у Колочаві, Уричі, Косові та Бистрому. Створення центрів включало реставраційні та ремонтні роботи, а також закупівлю обладнання. Нова мережа займається поширенням карпатських традицій серед місцевих громад та туристів через проведення майстер-класів з ремесел, семінарів, виставок та інших заходів. Усі чотири Центри обмінюються знаннями та досвідом задля збереження і популяризації спільної спадщини Карпат. Ще одна важлива частина проєкту – було створено бази даних з географії, історії та культури Карпат. Створення веб-порталу забезпечило відкритий доступ до цієї інформації для зацікавлених дослідників та відвідувачів.
Завдяки проєкту місцеві громади залучено до управління об’єктами культурної та історичної спадщини. Він став стимулом для подальшої роботи нових культурних центрів що, в свою чергу, дає поштовх для розвитку мистецтв та сприяє популяризації Карпат в інших європейських країнах.
Was this page useful?