Acronym
Tyzenhauz
NUMBER
PBU1/0368/16
Project type
Regular project
STATUS
Completed
THEMATIC OBJECTIVE
HERITAGE
PRIORITY
1.1 Promotion of local culture and history
PARTNERSHIP
PL-BY
LEAD BENEFICIARY
Ґміна Сокулка (Podlaskie Voivodeship, Poland)
BENEFICIARY
Відділ освіти спорту і туризму Гродненського міського виконавчого комітету (Hrodna Oblast, Belarus)
Гродненське обласне відділення Національної асоціації "Республіканський туристично-спортивний союз" (Hrodna Oblast, Belarus)
Польсько-білоруське прикордоння є ідеальним місцем для відпочинку – краєвиди, чисте повітря, низький рівень урбанізації та умови для активного дозвілля. Особливо популярними серед туристів є Сокулка та Гродно, що багаті на культурну, архітектурну та історичну спадщину. Обидва міста об’єднує також постать Антонія Тизенгауза – видатного реформатора, який у XVIII столітті управляв Гродненщиною, друга польського короля С.-А. Понятовського.
Проєкт Tyzenhauz прагне відтворити атмосферу XVIII століття шляхом реставрації двох історичних будівель, пов’язаних з життям Тизенгауза. Вони служитимуть культурним, освітнім та туристичним цілям. У колишньому Палаці віце-адміністратора у Гродно буде створено виставкову галерею, конференц-зал та музичний салон. У старовинному прибутковому будинку в Сокулці ми незабаром зможемо відвідати кімнату Антонія Тизенгауза, конференц-зал, побачити виставку та взяти участь у майстер-класах з ремесел. Нові інформаційні пункти в обох містах пропонуватимуть спільний туристичний продукт. Але найбільш очікуваним результатом проєкту стане "Шлях Тизенгауза" – майже 60 км транскордонного велосипедного маршруту від Сокулки до Гродно через прикордонний пункт Кузніца-Брузгі, що включатиме основні історичні пам'ятки. Місцеві жителі та туристи зможуть приєднатися до велотурів і навіть безкоштовно взяти напрокат велосипеди. А любителі спокійних роздумів зможуть посидіти на "Тизенгаузівських лавочках".
Покращені історичні пам’ятки стануть новими туристичними об’єктами, що створить умови для розвитку туризму та промоції спільної спадщини в подальшій перспективі. Мешканці та відвідувачі не лише отримають нові культурні центри, а й ознайомляться з спільною історією. Діяльність проєкту, що пов’язана з життям великого старости Антонія Тизенгауза, побудує своєрідний «транскордонний міст», що об'єднає людей та спільну спадщину двох країн.
Was this page useful?