Cross-border Cooperation Program Poland-Belarus-Ukraine 2014–2020 Logo - back to the main page of the website
    • english
    • polish
    • by
    • ua

Поліпшення системи транскордонного захисту навколишнього середовища в мерії Ксєнжполь у Польщі та в м. Червоноград в Україні - через розвиток каналізаційної інфраструктури

Acronym

KSICHER

NUMBER

PBU1/0302/16

Project type

Regular project

STATUS

Completed

THEMATIC OBJECTIVE

HERITAGE

PRIORITY

1.2 Promotion and preservation of natural heritage

PARTNERSHIP

PL-UA

LEAD BENEFICIARY

Ґміна Ксєнжполь (Lubelskie Voivodeship, Poland)

BENEFICIARY

Червоноградська міська рада (Lviv Oblast, Ukraine)

TOTAL BUDGET 2 519 146.08 € ENI CO-FUNDING 2 267 231.47 €
DURATION 35 months 01.09.2018 - 31.07.2021

Project description

Ґміна Ксєнжполь у Польщі, через яку протікає річка Танев,  належить до мережі природоохоронних територій НАТУРА-2000. По інший бік кордону, в Україні,  річка Буг протікає через територію Червонограда, міста з численними гірничими та промисловими об’єктами. З кожним роком стан води в обох річках погіршується через забруднення. Багато домогосподарств у Ксєнжполі не підключені до каналізації, а очисні споруди у Червонограді потребують модернізації.

Проєкт KSICHER спрямований на вирішення екологічних проблем, пов’язаних з охороною природної спадщини річок, що протікають через прикордонну територію Польщі та України. Так, у рамках проєкту буде розширено існуючі очисні споруди у Ксєнжполі та побудовано санітарну каналізацію у сусідніх селах: Старе Круле, Марковіче, Гліни та Цегельня Марковіче. У Червонограді буде проведено модернізацію очисних споруд, а накопичені осади стічних вод будуть утилізуватись для виробництва органічних добрив та облаштування зелених зон у містах. Окрім заходів інфраструктурного характеру, проєкт передбачає  обмін досвідом та передовою практикою, спільні навчання та  масовий захід під відкритим небом, що сприятиме зміцненню співпраці між партнерами у сфері  охорони культурної та природної спадщини. Популяризація здорового способу життя через використання природних ресурсів для активного туризму буде забезпечена за допомогою друкованих матеріалів та публікацій у ЗМІ.

Реалізація проєкту KSICHER позитивно вплине на природне середовище Польщі та України завдяки ефективному управлінню стічними водами. Річка Танев зможе повернутися до первісного рівня чистоти  (III клас), також підвищиться якість води у річці Буг. Заходи проєкту також повинні зменшити диспропорції, підвищити привабливість сіл та вирівняти рівень життя на прикордонній території. Туристи та мешканці зможуть відпочивати на екологічно чистих територіях, які згодом можуть стати новими туристичними напрямками по обидва боки кордону.

Gallery

Was this page useful?

Very useful
Very useful
Maybe useful
Maybe useful
useless
useless