Cross-border Cooperation Program Poland-Belarus-Ukraine 2014–2020 Logo - back to the main page of the website
    • english
    • polish
    • by
    • ua

Чиста ріка – головний пріоритет

Acronym

Muchaviec

NUMBER

PBU1/0750/16

Project type

Regular project

STATUS

Completed

THEMATIC OBJECTIVE

HERITAGE

PRIORITY

1.2 Promotion and preservation of natural heritage

PARTNERSHIP

PL-BY

LEAD BENEFICIARY

Комунальне унітарне багатогалузеве виробниче підприємство житлово-комунального господарства "Жабінківське ЖКГ" (Brest Oblast, Belarus)

BENEFICIARY

ТзОВ EKO-BUG (Lubelskie Voivodeship, Poland)
Державна наукова установа "Поліський аграрно-екологічний інститут Національної академії наук Білорусі " (Brest Oblast, Belarus)

TOTAL BUDGET 2 625 334.76 € ENI CO-FUNDING 2 362 801.28 €
DURATION 37 months 01.09.2018 - 30.09.2021

Project description

Річка Буг є природним кордоном між Польщею та Білоруссю. Найбільшою її притокою з білоруської сторони є річка Мухавець, що протікає через Жабінку. На жаль, старі очисні споруди не здатні забезпечити чистої питної води у цьому місті. З польської сторони Бугу приватні фермерські господарства  у Корощині (ґміна Тересполь) скидають стічні води без очищення в річки Кшну та Чапелку. Така ситуація призводить до серйозних екологічних загроз для річки. Цінним природним комплексам, таким як ландшафтний парк «Підляський злам Бугу», заповідникам "Брестський", "Бузький" та "Непокойчиці" сьогодні загрожує небезпека.

Проєкт Muchaviec спрямований на вирішення цих проблем завдяки інвестиціям на території басейну Бугу. Білоруський бенефіціар  побудує нову очисну станцію в Жабінці. Польський партнер прокладе 4,29 км санітарної каналізації в Корощині. Крім того, партнери планують розробити інноваційний екологічний маршрут та створити оригінальні інсталяції в заповіднику «Непокойчиці». Вони передбачають довгострокове співробітництво у сфері управління водоймами. Новостворений гідроекологічний центр Державного наукового інституту «Поліський аграрний екологічний інститут Національної академії наук Білорусі» буде здійснювати моніторинг прикордонних річок. У рамках спільних досліджень та конференцій буде об'єднано зусилля вчених, гідрологів та органів влади обох країн для прийняття спільних рішень щодо важливих питань охорони довкілля.

Мешканці міста Жабінка та ґміни Тересполь отримають каналізаційну та водоочисну інфраструктуру, що відповідає європейським стандартам. Обмін досвідом, спільні дослідження та промоція, тренінги та конференції сприятимуть сталому розвитку не лише у галузі збереження природної спадщини, а й у моніторингу екологічної ситуації у транскордонному регіоні. Загалом проєкт покращить якість життя мешканців, що позитивно вплине на привабливість прикордонних територій.

Was this page useful?

Very useful
Very useful
Maybe useful
Maybe useful
useless
useless