Acronym
Muchaviec
NUMBER
PBU1/0750/16
Project type
Regular project
STATUS
Completed
THEMATIC OBJECTIVE
HERITAGE
PRIORITY
1.2 Promotion and preservation of natural heritage
PARTNERSHIP
PL-BY
LEAD BENEFICIARY
Комунальне унітарне багатогалузеве виробниче підприємство житлово-комунального господарства "Жабінківське ЖКГ" (Brest Oblast, Belarus)
BENEFICIARY
ТзОВ EKO-BUG (Lubelskie Voivodeship, Poland)
Державна наукова установа "Поліський аграрно-екологічний інститут Національної академії наук Білорусі " (Brest Oblast, Belarus)
Річка Буг є природним кордоном між Польщею та Білоруссю. Найбільшою її притокою з білоруської сторони є річка Мухавець, що протікає через Жабінку. На жаль, старі очисні споруди не здатні забезпечити чистої питної води у цьому місті. З польської сторони Бугу приватні фермерські господарства у Корощині (ґміна Тересполь) скидають стічні води без очищення в річки Кшну та Чапелку. Така ситуація призводить до серйозних екологічних загроз для річки. Цінним природним комплексам, таким як ландшафтний парк «Підляський злам Бугу», заповідникам "Брестський", "Бузький" та "Непокойчиці" сьогодні загрожує небезпека.
Проєкт Muchaviec спрямований на вирішення цих проблем завдяки інвестиціям на території басейну Бугу. Білоруський бенефіціар побудує нову очисну станцію в Жабінці. Польський партнер прокладе 4,29 км санітарної каналізації в Корощині. Крім того, партнери планують розробити інноваційний екологічний маршрут та створити оригінальні інсталяції в заповіднику «Непокойчиці». Вони передбачають довгострокове співробітництво у сфері управління водоймами. Новостворений гідроекологічний центр Державного наукового інституту «Поліський аграрний екологічний інститут Національної академії наук Білорусі» буде здійснювати моніторинг прикордонних річок. У рамках спільних досліджень та конференцій буде об'єднано зусилля вчених, гідрологів та органів влади обох країн для прийняття спільних рішень щодо важливих питань охорони довкілля.
Мешканці міста Жабінка та ґміни Тересполь отримають каналізаційну та водоочисну інфраструктуру, що відповідає європейським стандартам. Обмін досвідом, спільні дослідження та промоція, тренінги та конференції сприятимуть сталому розвитку не лише у галузі збереження природної спадщини, а й у моніторингу екологічної ситуації у транскордонному регіоні. Загалом проєкт покращить якість життя мешканців, що позитивно вплине на привабливість прикордонних територій.
Was this page useful?