Acronym
4_SEASONS
NUMBER
PBU2/0813/18
Project type
Micro-project
STATUS
Completed
THEMATIC OBJECTIVE
HERITAGE
PRIORITY
1.2 Promotion and preservation of natural heritage
PARTNERSHIP
PL-UA
LEAD BENEFICIARY
Волинський обласний фонд підтримки підприємництва (Volyn Oblast, Ukraine)
BENEFICIARY
Ґміна Цєшанув (Podkarpackie Voivodeship, Poland)
На прикордонні Польщі та України ландшафт творять височини, помережані долинами та ярами. Значна частина території вкрита лісами та водно-болотними угіддями. Мальовничі пейзажі, незаймана природа та автентична культура - головне надбання цих територій. Однак відсутність конкурентоспроможної туристичної пропозиції та ефективного просування є причиною незначних туристичних потоків та недостатнього економічного розвитку. Прикладом цього є, зокрема, Волинський озерний край, де туристичний сезон обмежений літніми місяцями.
Метою проєкту 4_SEASONS було представити багатство та різноманітність прикордонної території та підвищити її привабливість. Партнери проєкту створили конкурентоспроможний транскордонний туристичний продукт - вісім нових туристичних маршрутів у Волинській області та Підкарпатському воєводстві. Концепції маршрутів були розроблені в рамках відкритого конкурсу, який проводився на території проєкту. З польської сторони були відібрані такі тури, як весняне спостереження за птахами, піший маршрут «стежкою Роберта Корженьовського», збирання грибів восени та зимовий маршрут «стежкою колишніх радгоспів». В Україні відібрані тури включали прогулянки національними парками на байдарках влітку та на човнах восени, зимовий лісовий тур та весняний медовий тур. Важливим є те, що кожен маршрут розрахований для іншого сезону, так щоб туристичний сезон міг тривати цілий рік. Команди-переможці були запрошені до участі у так званому «Туристичному міксері», який став нагодою для нетворкінгу, обміну досвідом та одержання знань у сфері ефективної промоції своїх туристичних продуктів. У рамках промоційної кампанії було знято 9 короткометражних рекламних фільмів, видано та розповсюджено путівник та буклет, а на нових маршрутах встановлено інформаційні таблички з QR-кодами.
Завдяки реалізації проєкту туристи, які відвідують Цєшанув та Волинь, тепер можуть скористатися новими туристичними пропозиціями, доступними протягом всього року. Активне залучення місцевих громад забезпечує стійкість результатів проєкту, що сприяє економічному розвитку завдяки збільшенню туристичних потоків.
ТУРИСТИЧНІ МАРШРУТИ
Було створено 8 туристичних маршрутів, натхненних чотирма порами року - 4 маршрути в Польщі та 4 маршрути в Україні. На кожному з них розміщено по 5 інформаційних таблиць. Маршрути були обрані в результаті конкурсу, організованого ґміною Цєшанув і Волинським обласним фондом підтримки підприємництва.
ПОЛЬЩA
1 – веснa
2 – літo
«Слідами Роберта Коженьовського»
3 – осінь
4 – зима
УКРАЇНA
1 – веснa
«Баїв: земля, що тече молоком і медом»
2 – літo
3 – осінь
4 – зима
КОНКУРС
На конкурс «4 сезони» в ґміні Цєшанув та на Волині надійшло близько 30 пропозицій щодо ідей туристичного маршруту. З них було обрано 4 оригінальні концепції маршрутів для кожної пори року.
„ТУРИСТИЧНИЙ МІКСЕР”
Захід «Туристичний міксер» став нагодою ознайомитися із презентацією про ґміну Цєшанув та Волинську область, а також більше дізнатися про проєкт. Для учасників було проведено тренінг щодо створення нових туристичних маршрутів та їхнього впливу на розвиток туризму. Крім того, відбулося вручення статуеток переможцям конкурсу, а завершився захід виступом фольклорних колективів з Польщі та України. Через пандемію його провели у гібридній формі.
МУЛЬТИМЕДІА
Підготовлено туристичні путівники всіма маршрутами польською та українською мовами, які можна було отримати на конференції під час закриття проєкту та в туристичних пунктах Волині та ґміни Цєшанув.
Також було знято відеофільм, який детальніше ознайомив з проєктом.
4 пори року — транскордонні туристичні маршрути
ФІНАЛЬНА КОНФЕРЕНЦІЯ В РАМКАХ ПРОЄКТУ
Під час заключної конференції проєкту в Цєшанові було представлено результати проєкту, включаючи відефільми обох партнерів проєкту, туристичні путівники та рекламні листівки проєкту. Також була проведена серія з 2 тренінгів для 50 учасників конференції, а 20 польських учасників були запрошені на віртуальну прогулянку створеними маршрутами. Концерт з популяризацією проєкту також можна було перtглянути в Інтернеті. Відбулася церемонія нагородження переможців конкурсу «4 сезони» (нагороди - 8 велосипедів).
ЛОГОТИП
В рамках проєкту створено логотип.
Was this page useful?