Acronym
Wallachian
NUMBER
PBU2/0833/18
Project type
Micro-project
STATUS
Completed
THEMATIC OBJECTIVE
HERITAGE
PRIORITY
1.1 Promotion of local culture and history
PARTNERSHIP
PL-UA
LEAD BENEFICIARY
Асоціація розвитку та промоції Підкарпаття "Pro Carpathia" (Podkarpackie Voivodeship, Poland)
BENEFICIARY
Асоціація органів місцевого самоврядування "Єврорегіон Карпати – Україна" (Lviv Oblast, Ukraine)
Волоська вівчарська культура є прикладом спільної ідентичності, яка протягом століть пов’язувала жителів Карпат. Вона простежується у подібних словах, способах випасу худоби, техніках виробництва сиру, автентичних ритуалах, музиці та ремеслах. Однак все це багатство є зараз під загрозою зникнення, адже традиційне вівчарство замінюється більш сучасними формами тваринництва.
Рішенням став проєкт Wallachian, який створив Шлях волоської культури на польсько-українському прикордонні. Діяльність проєкту розпочалася з дослідження місць, вивчання матеріалів та інформації, що пов’язані з різними аспектами цієї культури. Потім було розроблено транскордонний маршрут та встановлено інфраструктурні елементи (2 кострукції Карпатських воріт та 2 навчальні дошки). Маршрути починаються від символічних Карпатських воріт, які встановлено по обидва боки кордону (у Бистрій та Колочаві), вони пролягатимуть через найцікавіші місця, пов’язані з вівчарською культурою у Підкарпатському воєводстві та Закарпатській, Івано-Франківській та Львівській областях, демонструючи шляхи міграції пастухів. Для популяризації волоського фольклору та спадщини з польської та української сторін створено два фільми. Вони розповідають про основні види діяльності вівчарів, їхній зв'язок з архаїчними формами, характерними для волоської культури. Ще один елемент проєкту, «Карпатський університет», включав майстер-класи з виробництва вівчарських музичних інструментів та майстер-класи з вівчарських промислів: виробництва сиру та регіональної орнаментики. Публікації про волоську спадщину допоможуть ближче познайомитися з цією культурою.
Розроблений на основі волоської спадщини, новий маршрут сприяє збереженню спільної польсько-української історичної та культурної спадщини. Партнерство між інституціями по обидва боки кордону посилює потенціал прикордонного регіону на основі використання природних та культурних ресурсів його мешканцями та місцевими громадами. Туристи, які відвідують цей регіон, збагачуються новими враженнями, відкриваючи для себе щось автентичне та унікальне.
Was this page useful?