Acronym
OilCradle
NUMBER
PBU2/0974/18
Project type
Micro-project
STATUS
Completed
THEMATIC OBJECTIVE
HERITAGE
PRIORITY
1.1 Promotion of local culture and history
PARTNERSHIP
PL-UA
LEAD BENEFICIARY
Бориславська міська рада (Lviv Oblast, Ukraine)
BENEFICIARY
Ґміна Санок (Podkarpackie Voivodeship, Poland)
Коли ми сьогодні говоримо про видобуток нафти, перше, що спадає на думку, - це Схід і Перська затока. Однак, коли розвідка саудівських нафтових родовищ тільки починалася, Галичину називали нафтовим Клондайком. У середині 19-го та на початку 20-го століть значні запаси нафти були відкриті та розроблялися поблизу Дрогобича та Борислава. На зламі століть Галичина посідала третє місце у світі за видобутком нафти. Це приваблювало сюди потік підприємців і авантюристів, мрійників і пройдисвітів. Нафтові гроші стимулювали економічний розвиток цього регіону і кардинально змінили те, що колись було віддаленою провінцією Австро-Угорської імперії. З часом видобуток нафти в цьому регіоні втратив своє значення, а місця, які колись кипіли життям, тепер називають депресивними. На щастя, "нафтова колиска Європи" все ще може запропонувати щось цінне - неймовірні історії пригод, екстравагантності, суперництва, сподівання та трагедії.
Проєкт OilCradle привернув увагу до колишніх місць видобутку нафти (Борислава та Ґміни Санок) шляхом створення впізнаваного туристичного бренду та створення нових туристичних продуктів на основі їхнього минулого. Проєкт розпочався з дослідження та вивчення архівних матеріалів і пам'яток в обох місцях. Отримані результати були використані для публікацій, таких як альбом про історію нафтової промисловості в Бориславі та гміни Санок, карти міст з об'єктами нафтової промисловості та для спільного веб-сайту з електронним каталогом. Також встановлено пам'ятники "батькам" гасової лампи та піонерам нафтопереробки - Яну Зеху в Бориславі та Ігнацію Лукасевичу в Страхоціні. З метою підвищення компетенцій місцевих менеджерів культури та працівників туристичної сфери було організовано тренінги, семінари та конференцію. Заходи проєкту допомогли розкрити історію міст та перетворити їх на привабливі туристичні напрямки.
Результати проєкту сприяють збільшенню туристичного потоку до Ґміни Санок та Борислава, створюючи більше можливостей для розвитку бізнесу в цих маргіналізованих регіонах.
Was this page useful?