Cross-border Cooperation Program Poland-Belarus-Ukraine 2014–2020 Logo - back to the main page of the website
    • english
    • polish
    • by
    • ua

Молоді місцеві охоронці природи Долини Бугу

Acronym

BugGuardians

NUMBER

PBU2/0920/18

Project type

Micro-project

STATUS

Completed

THEMATIC OBJECTIVE

HERITAGE

PRIORITY

1.2 Promotion and preservation of natural heritage

PARTNERSHIP

PL-UA

LEAD BENEFICIARY

Асоціація "Локальна Група Діячів - Горнило Долини Бугу " (Podlaskie Voivodeship, Poland)

BENEFICIARY

Громадська організація «Агенція місцевого економічного розвитку Кам’янка-Бузького району» (Lviv Oblast, Ukraine)

TOTAL BUDGET 61 909.03 € ENI CO-FUNDING 55 718.13 €
DURATION 26 months 01.01.2020 - 28.02.2022

Project description

Регіон долини Бугу відомий своїми природними багатствами та добре збереженими природними зонами (ландшафтні парки, заповідники, територія Nature 2000). Унікальне природне різноманіття – це те, що може приваблювати до цієї мальовничої місцевості численних туристів та сприяти її розвитку. Водночас, недостатня промоція і низький рівень знань про природний потенціал та необхідність збереження природи долини Бугу серед населення по обидва боки кордону стримують розвиток туризму.

Реалізація проєкту BugGuardians спрямована на вирішення цих спільних транскордонних викликів. Партнери з Польщі та України планують активізувати туризм у регіоні шляхом організації молодіжних таборів, майстер-класів у школах, конкурсів, будівництва оглядового майданчика для спостережень за природою, проведення квестів та освітньої кампанії (веб-сайти, Facebook, відео тощо). Перш за все, буде проведена освітньо-промоційна кампанія з метою активізації туризму в долині Бугу із належним збереженням природних цінностей цієї території. Під час спільних зустрічей та тренінгів партнери також обмінюватимуться досвідом, методами, моделями, ідеями щодо впровадження найкращих практик у майбутньому. Слід зазначити, що проєктні заходи відбуватимуться у приміщеннях, спеціально пристосованих для людей з інвалідністю (пандуси, розмітка, транспортні засоби). Навчання та ігри на свіжому повітрі, пов’язані з природною спадщиною долини Бугу,  які планують організувати партнери, зацікавлять юних туристів та місцевих мешканців і спонукатимуть їх проводити вільний час у цій мальовничій місцевості, пізнавати її природну спадщину.

Проєкт допоможе закласти довгострокову співпрацю між партнерами з Польщі та України на базі створеної платформи та інфраструктури охорони природи у сфері залучення туристів та жителів регіону. Проєкт буде популяризувати природну спадщину річки Буг, сприятиме розвитку туризму та матиме позитивний вплив на економічний потенціал регіону. Активне залучення місцевої громади шляхом формування екологічної свідомості та створення нових туристичних продуктів допоможуть збільшить кількість туристів по обидві сторони кордону.

 

 

Project results


ОГЛЯДОВА ПЛАТФОРМА

Поблизу села Старий Добротвір український партнер проєкту збудував оглядовий майданчик. Зі спостережного пункту можна безпечно споглядати за птахами та годувати лебедів-шипунів. Миті, проведені на Бугу, відвідувачі цього місця можуть зафіксувати завдяки спеціально створеній фотозоні.

 


ТРЕНІНГИ

18-20 жовтня 2021 року вчителі 30 початкових шкіл регіонів, які представляють бенефіціари, взяли участь у тренінгах під назвою «Охорона природної спадщини Долини Бугу як можливість розвитку туризму». Фахівці ознайомили їх із природними багатствами цих територій. Також пояснили, як їх потрібно охороняти та як використовувати для розвитку туризму. Після занять вчителі отримали готові конспекти шкільних уроків.

        КОНСПЕКТИ

 


НАСТІЛЬНІ ІГРИ

Через пандемію бенефіціари були змушені відмовитися від організації таборів для учнів шкіл-учасниць проєкту. Проте, щоб не відмовлятися від можливості формування ставлення молоді та знань про територію, охоплену проєктом, учні отримали навчальні ігри «Хребетні Долини Бугу» та пазли «Відкрий Долину Бугу».



 


АТЛАСИ ДЛЯ ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ

Учні шкіл-учасників проєкту отримали атласи природи в польсько-англійській та українсько-англійській мовних версіях.

        АТЛАС ПТАХІВ (UA-EN)

        АТЛАС РОСЛИН (PL-EN)

 


ПАПКА
промоції природної спадщини Долини Бугу

Папка видана трьома мовами: польською, українською та англійською. Вона містить описи природних заповідників Козькі, Гора Ушесьце та Видма Молодожевська, а також природно-ландшафтного комплексу Глоги, зони Natura 2000 та місць зимівлі лебедів-шипунів.

        (PL-UA-EN)

 


ПРОГУЛЯНКА НА ПРИРОДІ - КВЕСТ

Партнери підготували три прогулянки на природі у формі віртуальної квест-гри (дві польською мовою, одна українською). Учасники гри, шукаючи скарб, познайомляться з цікавими місцями, розташованими у Долині Бугу. У польськомовній версії гра доступна у формі застосунку. 

        Місцеві молоді охоронці природи долини Бугу

 


ВІДЕО

Польський бенефіціар підготував відеофільми, які заохочують мешканців краю та туристів до активного відпочинку у Долині Бугу. Їх можна переглянути на YouTube-каналі, на сайті проєкту та у профілі проєкту у Facebook.

        Надбужанське Підляшшя - Долина Західного Бугу

 

 

Was this page useful?

Very useful
Very useful
Maybe useful
Maybe useful
useless
useless