Cross-border Cooperation Program Poland-Belarus-Ukraine 2014–2020 Logo - back to the main page of the website
  • english
  • polish
  • by
  • ua
  • czcionka

  • A
  • A
  • A

Покращення епідеміологічної безпеки на польсько-білоруському прикордонні

AKRONIM

EpidSafe

NUMER

PBU1/0041/16

Rodzaj projektu

Projekt regularny

STATUS

Zakończony

CEL TEMATYCZNY

BEZPIECZEŃSTWO

PRIORYTET

3.1 Wsparcie dla rozwoju ochrony zdrowia i usług socjalnych

PARTNERSTWO

PL-BY

BENEFICJENT WIODĄCY

Регіональна спеціалізована лікарня у Бялій Подляскій (Województwo lubelskie, Polska)

BENEFICJENT

Брестська регіональна лікарня (Obwód brzeski, Białoruś)

ŁĄCZNY BUDŻET 2 805 018,12 € DOFINANSOWANIE Z EIS 2 070 103,37 €
CZAS TRWANIA 30 miesięcy 01.03.2019 - 31.08.2021

Opis projektu

Біля 10 мільйонів людей щороку перетинають кордон між Польщею та Білоруссю. Такі великі потоки подорожуючих можуть спричинити поширення інфекційних захворювань. Щоб ефективно реагувати на непередбачені епідеміологічні ситуації, лікарні повинні взяти на себе роль «епідеміологічних фільтрів».

Ідея проєкту EPIDSAFE полягає у зменшенні ризику масових спалахів інфекційних захворювань, таких як Гепатит С та  ВІЛ / СНІД на польсько-білоруському прикордонні. Спеціалізована обласна лікарня у місті Бяла Подляска планує придбати медичне та лабораторне обладнання для профілактики, діагностики та лікування захворювань. Крім того, передбачена розробка пневматичної транспортної системи з автоматичним управлінням для відправки біологічного матеріалу, лікарських засобів та документації за допомогою стисненого повітря. Також буде придбано спеціалізоване обладнання для новоствореної лабораторії та відділення інфекційних хвороб Брестської обласної лікарні, що є єдиними у своєму роді в даному регіоні. Крім того, в обох країнах буде проведено спільні тренінги для медичного персоналу лікарень на тему особливо небезпечних інфекційних захворювань та регіональні тренінги для першої ланки медичної допомоги, у яких візьмуть участь лікарі та медсестри поліклінік, на тему Гепатиту С та СНІДу. Загалом 240 спеціалістів пройдуть відповідну підготовку, 6 000 осіб скористаються скринінговими тестами на Гепатит С та 200 - еластографічними тестами. Інформаційні кампанії у сфері зміцнення здоров'я охоплять близько 200 000 мешканців.

Співпраця та обмін досвідом між партнерами забезпечать створення міцної платформи не лише для епідеміологічної безпеки, а й для охорони громадського здоров'я в цілому. По обидва боки кордону будуть створені два потужні медичні центри з усім необхідним для ефективного функціонування в умовах кризових ситуацій медичного характеру. Реалізація проєкту повинна призвести до підвищення безпеки мешканців та відвідувачів на всій території польського та білоруського прикордоння.

Galeria

Czy ta strona była przydatna?

Bardzo przydatna
Bardzo przydatna
Może przydatna
Może przydatna
Nieprzydatna
Nieprzydatna