Cross-border Cooperation Program Poland-Belarus-Ukraine 2014–2020 Logo - back to the main page of the website
  • english
  • polish
  • by
  • ua
  • czcionka

  • A
  • A
  • A

Розвиток транскордонного співробітництва в наданні допомоги людям з аутизмом в польсько-білоруському прикордонні

AKRONIM

DcbCforAutism

NUMER

PBU1/0063/16

Rodzaj projektu

Projekt regularny

STATUS

Zakończony

CEL TEMATYCZNY

BEZPIECZEŃSTWO

PRIORYTET

3.1 Wsparcie dla rozwoju ochrony zdrowia i usług socjalnych

PARTNERSTWO

PL-BY

BENEFICJENT WIODĄCY

Асоціація допомоги дітям та молоді з аутизмом та дітям і молоді з пов'язаними розладами "Спільний світ" (Województwo lubelskie, Polska)

BENEFICJENT

Управління з освіти адміністрації Ленінського району міста Брест (Obwód brzeski, Białoruś)

ŁĄCZNY BUDŻET 2 332 681,03 € DOFINANSOWANIE Z EIS 1 974 614,48 €
CZAS TRWANIA 29 miesięcy 01.11.2019 - 31.03.2022

Opis projektu

Кількість молоді та дітей з діагнозом «аутизм» постійно зростає. За підрахунками, на сьогодні 1 на 150 народжених дітей має подібне порушення. На жаль, організації, що займаються аутизмом на польсько-білоруському прикордонному просторі, не мають достатніх системних рішень щодо того, як доглядати за такими дітьми та як дати їм можливість встати на ноги. Батьки, родичі, опікуни та інші близькі люди змушені вирішувати ці проблеми самотужки. Особливо гостро стоїть питання відсутності інфраструктури та професійно підготованого персоналу.

Партнери проєкту DcbCforAUTISM планують забезпечити створення такої інфраструктури, а також налагодити дієву систему охорони здоров'я та освіти для того, щоб надавати комплексну підтримку дітям, молоді та дорослим із розладами аутистичного спектру (РАС) та іншими подібними розладами на прикордонній території. З польської сторони діяльність буде зосереджена на будівництві Школи професійної освіти, Екологічного будинку самодопомоги та Будинку постійного проживання для дорослих з аутизмом. У Білорусі буде створений Спеціалізований центр допомоги людям з РАС у адаптованих та відремонтованих кімнатах спеціальної школи у Бресті,що стане першим закладом подібного типу у всій країні. Крім того, обидві сторони планують взаємний обмін досвідом: конференції, методологічні тренінги та навчальні візити, а також спортивні та оздоровчі заходи для підопічних. Для досягнення максимального результату  буде створено інформаційні та консультаційні пункти для батьків і вчителів.

Проєкт дасть можливість покращити якість життя людей з аутизмом та їхніх сімей, які мешкають у Люблінському воєводстві та Брестській області. Завдяки його результатам вони зможуть одержувати професійну довготривалу допомогу і підтримку. Водночас, фахівці, що працюють у сфері РАС, отримають не лише нову інфраструктуру, пристосовану до відповідних потреб, але й нові знання та навички завдяки яким зможуть надавати  ефективнішу допомогу своїм підопічним.

Aktualności z projektu

09 09 / 06 / 2020

Проект тижня - DcbCforAutism

DcbCforAutism – ще один проєкт, який ми представляємо в нашому циклі «Проєкт тижня».

Czy ta strona była przydatna?

Bardzo przydatna
Bardzo przydatna
Może przydatna
Może przydatna
Nieprzydatna
Nieprzydatna