Cross-border Cooperation Program Poland-Belarus-Ukraine 2014–2020 Logo - back to the main page of the website
  • english
  • polish
  • by
  • ua
  • czcionka

  • A
  • A
  • A

Використання запису для обліку спостереження - транскордонне співробітництво регіональних лікарень в Седльцях і Мінську для охорони здоров'я матері і дитини

AKRONIM

RUOK

NUMER

PBU1/0067/16

Rodzaj projektu

Projekt regularny

STATUS

Zakończony

CEL TEMATYCZNY

BEZPIECZEŃSTWO

PRIORYTET

3.1 Wsparcie dla rozwoju ochrony zdrowia i usług socjalnych

PARTNERSTWO

PL-BY

BENEFICJENT WIODĄCY

Мазовецька воєводська лікарня у Седльцях (Województwo mazowieckie, Polska)

BENEFICJENT

Клінічний пологовий будинок Мінської області (Obwód miński, Białoruś)

ŁĄCZNY BUDŻET 3 126 498,00 € DOFINANSOWANIE Z EIS 2 261 983,78 €
CZAS TRWANIA 38 miesięcy 01.05.2019 - 30.06.2022

Opis projektu

Зважаючи на негативний природний приріст населення на польсько-білоруському прикордонні медична допомога вагітній жінці та її дитині стала одним із пріоритетів у сфері охорони здоров’я. Статистика лікарень Мінської області та Седльце свідчить про те, що за останні роки кількість передчасних пологів зросла, а кількість народжених природним шляхом зменшилась.

Щоб протидіяти цим негативним тенденціям, партнери проєкту RUOK – лікарні у Седльцях та Мінську - вирішили забезпечити кращий доступ до якісної медичної допомоги для матерів та немовлят. У рамках проєкту регіональна лікарня у Седльцях отримає нові повністю обладнані медичні кабінети, облаштовані у приміщені котельні. Проведення будівельних робіт та придбання сучасного медичного обладнання дозволять створити спеціалізовані клініки для матері та дитини (гінекологія, неонатологія, дефекти постави та стегон тощо).  Лікарня у Мінську зможе надавати якісні медичні послуги завдяки закупівлі нової ІТ-мережі та медичного обладнання для акушерського відділення (комп'ютерна техніка, стаціонарний апарат КТГ, портативний УЗД апарат). Для обох лікарень буде придбано нові медичні автомобілі. Крім того, для вагітних та новонароджених дітей будуть проводитись програми профілактики: пренатальна діагностика (УЗД), КТГ, виявлення дисплазії у немовлят. Також завдяки проєкту обидва партнери отримають можливість обмінюватись медичними знаннями та досвідом під час семінарів та майстер-класів.

В результаті проєкту лікарні з Мінська та Седльце підвищать якість своїх медичних послуг. Місцеві мешканці скористаються новою інфраструктурою, спеціалізованим обладнанням, кращою обізнаністю медичного персоналу, а також безкоштовними профілактичними програмами для вагітних та новонароджених. Передбачається, що проєкт підвищить безпеку материнства у цих регіонах. У перспективі очікується підвищення рівня соціальної задоволеності, зокрема, серед молодих сімей, що має позитивно впливати на природний приріст населення на прикордонні.

Galeria

Czy ta strona była przydatna?

Bardzo przydatna
Bardzo przydatna
Może przydatna
Może przydatna
Nieprzydatna
Nieprzydatna