Cross-border Cooperation Program Poland-Belarus-Ukraine 2014–2020 Logo - back to the main page of the website
  • english
  • polish
  • by
  • ua
  • czcionka

  • A
  • A
  • A

Поліпшення транскордонної охорони здоров'я в області онкологічної урології у регіоні Білостока та Гродно

AKRONIM

OncoUrology

NUMER

PBU1/0266/16

Rodzaj projektu

Projekt regularny

STATUS

Zakończony

CEL TEMATYCZNY

BEZPIECZEŃSTWO

PRIORYTET

3.1 Wsparcie dla rozwoju ochrony zdrowia i usług socjalnych

PARTNERSTWO

PL-BY

BENEFICJENT WIODĄCY

Незалежний державний центр охорони здоров’я Воєводська інтегрована лікарня ім. Єнджея Снядецького в Білостоці (Województwo podlaskie, Polska)

BENEFICJENT

Медичний заклад "Гродненська університетська клініка" (Obwód grodzieński, Białoruś)

ŁĄCZNY BUDŻET 1 962 601,81 € DOFINANSOWANIE Z EIS 1 766 341,63 €
CZAS TRWANIA 30 miesięcy 01.11.2019 - 30.04.2022

Opis projektu

Протягом останніх років кількість пацієнтів, госпіталізованих від онко-урологічних захворювань у Білостоці  та Гродно, постійно зростає. Така ситуація формує підвищений попит на хірургічні втручання та госпіталізацію. Відповідно до прогнозів лікарень, кількість онкологічних захворювань зростатиме  (до 2029 року в Підляському воєводстві випадки раку простати зростуть на 29%, раку сечового міхура – на 22%). Обмежений доступ до діагностики та лікування та недостатня обізнаність щодо профілактики призводять до вищих показників смертності, ніж у ЄС, відповідно, до нижчої якості життя на польсько-білоруському прикордонні.

Проєкт OncoUrology є відповіддю на потреби мешканців  цих регіонів. Впроваджуючи нові методи лікування та діагностики онко-урологічних захворювань, партнери покращать якість медичних послуг. Для лікарень у Білостоці та Гродно буде придбано спеціалізоване обладнання – прилади для операційних та урологічних відділень: ендоурологічні, лапароскопічні, ендоскопічні (наприклад, хірургічні) інструменти, УЗД, дефібрилятори, цистоскопи та уродинамічні системи, відеосистеми, включаючи рентген та багато іншого). Лікарня в Білостоці додатково придбає апарати для біопсії та резекції лімфатичних вузлів. Для обміну знаннями та досвідом будуть організовані навчальні зустрічі для фахівців обох лікарень. Крім того, для місцевих жителів будуть проведені профілактичні "дні відкритих дверей", де можна буде одержати консультацію лікаря, пройти ПСА, УЗД та інші обстеження. Кампанія у пресі та на телебаченні інформуватиме про профілактику ракових захворювань.

Нові навички, здобуті медичним персоналом завдяки реалізації проєкту OncoUrology, а також сучасне медичне обладнання дозволять забезпечити розширений доступ до медичної допомоги на території  обох регіонів. Онко-урологічні обстеження та проведення вискотехнологічних операцій,  а також профілактиктичні заходи забезпечать нові стандарти якості та безпеку для мешканців польсько-білоруського прикордоння.

Galeria

Czy ta strona była przydatna?

Bardzo przydatna
Bardzo przydatna
Może przydatna
Może przydatna
Nieprzydatna
Nieprzydatna