Cross-border Cooperation Program Poland-Belarus-Ukraine 2014–2020 Logo - back to the main page of the website
  • english
  • polish
  • by
  • ua
  • czcionka

  • A
  • A
  • A

Поліпшення транскордонної охорони здоров'я в області серцево-судинних захворювань та інтенсивної терапії у районі Білостока та Мінська

AKRONIM

CardioMed

NUMER

PBU1/0268/16

Rodzaj projektu

Projekt regularny

STATUS

Zakończony

CEL TEMATYCZNY

BEZPIECZEŃSTWO

PRIORYTET

3.1 Wsparcie dla rozwoju ochrony zdrowia i usług socjalnych

PARTNERSTWO

PL-BY

BENEFICJENT WIODĄCY

Незалежний державний центр охорони здоров’я Воєводська інтегрована лікарня ім. Єнджея Снядецького в Білостоці (Województwo podlaskie, Polska)

BENEFICJENT

Медичний заклад "Мінська обласна клінічна лікарня" (Obwód miński, Białoruś)

ŁĄCZNY BUDŻET 2 389 177,78 € DOFINANSOWANIE Z EIS 2 150 260,00 €
CZAS TRWANIA 28 miesięcy 01.01.2020 - 30.04.2022

Opis projektu

Два міста-партнери,  Білосток та Мінськ, стикаються з труднощами у сфері  діагностики та лікування серцево-судинних захворювань, а також інтенсивної медичної допомоги. Рівень смертності, зумовлений серцево-судинними захворюваннями, є надзвичайно високим – він удвічі перевищує аналогічні показники у ЄС. Основними проблемами є застаріле медичне обладнання, недостатня обізнаність щодо профілактики та нездоровий спосіб життя.

Проєкт CardioMed має намір вирішити це питання шляхом розширення бази лікування серцево-судинних захворювань. Лікарня у Білостоці придбає обладнання інтенсивної терапії (ліжка, станції спостереження за пацієнтами тощо), а також післяопераційне обладнання для різних підрозділів (хірургія, гінекологія, отоларингологія, офтальмологія, неврологія, ортопедія, кардіологія, анестезіологія), а також комп'ютерний томограф (КТ) з функцією кардіології. Мінська лікарня отримає ангіографічну систему візуалізації для гібридних серцево-судинних операцій. У результаті проєкту будуть впроваджені 3 нові якісні медичні послуги: гібридні операції, інтенсивна терапія та швидка діагностика із застосуванням КТ. Також буде забезпечено обмін знаннями між персоналом під час семінарів та обмін практикою та ноу-хау між лікарями двох країн щодо гібридних операцій та інтенсивної терапії. Відкриті заходи для місцевих мешканців дадуть можливість одержати знання щодо профілактики серцево-судинних захворювань.

Закупівля нового обладнання та вдосконалення знань лікарів у рамках проєкту забезпечать кращі медичні послуги відповідно до європейських стандартів для жителів Білостока та Мінська. Діагностика стане швидшою, а лікування буде проводитись на високотехнологічному рівні, що впливатиме на вирівнювання диспропорції у якості життя по обидва боки польсько-білоруського кордону.

Galeria

Czy ta strona była przydatna?

Bardzo przydatna
Bardzo przydatna
Może przydatna
Może przydatna
Nieprzydatna
Nieprzydatna