Cross-border Cooperation Program Poland-Belarus-Ukraine 2014–2020 Logo - back to the main page of the website
  • english
  • polish
  • by
  • ua
  • czcionka

  • A
  • A
  • A

Модель медичної програми боротьби з остеопорозом на польсько-білоруському прикордонні

AKRONIM

MHCPFO

NUMER

PBU1/0326/16

Rodzaj projektu

Projekt regularny

STATUS

Zakończony

CEL TEMATYCZNY

BEZPIECZEŃSTWO

PRIORYTET

3.1 Wsparcie dla rozwoju ochrony zdrowia i usług socjalnych

PARTNERSTWO

PL-BY

BENEFICJENT WIODĄCY

Воєводська лікарня імені др.Людвіка Ридігера в Сувалках (Województwo podlaskie, Polska)

BENEFICJENT

Гродненська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги (Obwód grodzieński, Białoruś)

ŁĄCZNY BUDŻET 2 134 536,63 € DOFINANSOWANIE Z EIS 1 921 082,96 €
CZAS TRWANIA 33 miesiące 01.06.2019 - 28.02.2022

Opis projektu

За оцінками фахівців з прикордонних регіонів Польщі та Білорусі, близько 30% населення віком 50+ років має проблеми з остеопорозом. У більшості випадків виявлення захворювання відбувається лише у випадку перелому. Серед існуючих проблем – недостатня медична інфраструктура, відсутність фахівців з остеопорозу, відсутність спеціальних рішень у діагностиці та лікуванні тощо. Також, обізнаність про цю хворобу серед населення є низькою. До того ж, не існує узгодженої політики в галузі охорони здоров'я, яка могла б змінити цю ситуацію.

Ці негативні тенденції є справжнім викликом для проєкту MHCPFO, який спрямований на боротьбу з остеопорозом. Воєводська лікарня у Сувалках відремонтує ревматологічне та ортопетично-травматологічне відділення та придбає медичне обладнання для операційних блоків та підрозділів діагностичної інтроскопії тощо. Буде створено також геріатричне відділення для забезпечення належного догляду за літніми пацієнтами. На базі оновленої та обладнаної інфраструктури у лікарні буде створений Транскордонний центр діагностики та лікування остеопорозу. Другий аналогічний центр з’явиться у Гродненській лікарні, де буде придбано спеціалізоване медичне обладнання для потреб ортопедичних та травматологічних відділень (операційний блок, діагностика, лабораторія). Крім того, партнери будуть проводити комплексні заходи задля покращення громадського здоров'я (тренінги, симуляційні навчання, он-лайн семінари та навчальні візити для медичного персоналу, а також інформаційну кампанію серед мешканців з питань остеопорозу, проведення профілактичних обстежень тощо).

Співпраця у рамках проєкту забезпечить нові стандарти діагностики та лікування остеопорозу. Використання сучасного обладнання запевнить безпеку та ергономічність задля комфорту персоналу та пацієнтів. Завдяки двом новоствореним центрам та зміцненню потенціалу, освоєння ноу-хау та кращих практик, лікарні-партнери одержать кращі результати своєї роботи, надаючи доступ до високоякісних медичних послуг для громадян прикордонних регіонів Польщі та Білорусі.

Aktualności z projektu

11 11 / 09 / 2020

Проект тижня - MHCPFO

Проєкт "Модель медичної програми боротьби з остеопорозом на польсько-білоруському прикордонні"...

Czy ta strona była przydatna?

Bardzo przydatna
Bardzo przydatna
Może przydatna
Może przydatna
Nieprzydatna
Nieprzydatna