Cross-border Cooperation Program Poland-Belarus-Ukraine 2014–2020 Logo - back to the main page of the website
  • english
  • polish
  • by
  • ua
  • czcionka

  • A
  • A
  • A

Новий підхід до транскордонної системи управління в надзвичайних ситуаціях

AKRONIM

CrossEMS

NUMER

PBU1/0497/16

Rodzaj projektu

Projekt regularny

STATUS

Zakończony

CEL TEMATYCZNY

BEZPIECZEŃSTWO

PRIORYTET

3.2 Podejmowanie wspólnych wyzwań związanych z bezpieczeństwem

PARTNERSTWO

PL-BY

BENEFICJENT WIODĄCY

Ґміна Добжинєво Дуже (Województwo podlaskie, Polska)

BENEFICJENT

Гродненське обласне управління Міністерства з надзвичайних ситуацій Республіки Білорусь (Obwód grodzieński, Białoruś)
Гродненський районний виконавчий комітет (Obwód grodzieński, Białoruś)

ŁĄCZNY BUDŻET 1 117 219,00 € DOFINANSOWANIE Z EIS 1 005 497,10 €
CZAS TRWANIA 34 miesiące 01.09.2019 - 30.06.2022

Opis projektu

Сусідні території по обидва боки польсько-білоруського кордону – ґміна Добринєво-Дуже та західна частина Гродненської області борються з надзвичайними ситуаціями подібного характеру (стихійні лиха, лісові пожежі) та мають подібні проблеми – низький рівень безпеки дорожнього руху та недостатнє забезпечення обладнанням рятувальних служб. Ці проблеми дуже часто мають транскордонний характер, адже стосуються обох країн. Щоб ефективного протидіяти спільним викликам, необхідне професійне обладнання та тісна співпраця між аварійними службами.

Проєкт CrossEMS є відповіддю на ці потреби. У рамках проєкту буде збудовано дві нові пожежні станції - у селі Летники у ґміні Добринєво Дуже та у місті Сапоцкін, що розташоване поблизу Августовського каналу. Крім того, партнери забезпечать рятувальні підрозділи сучасними машинами середнього пожежогасіння: одну для підрозділу у Погожалках та одну для підрозділу у Сапоцкіні. Для білоруської сторони придбають рятувальний катер з мотором та причепом, а також спеціальний позашляховик для швидкого реагування у складних умовах. Також, з метою зміцнення потенціалу рятівних служб будуть організовані три спеціальні тренінги для білоруських та польських пожежно-рятувальних підрозділів з питань надзвичайних ситуацій, медичної допомоги, технічної допомоги на дорогах та безпеки на прикордонних територіях. Крім того, партнерами проєкту буде розроблений спільний План транскордонного управління надзвичайними ситуаціями - ефективний інструмент управління для координації, інтеграції, здійснення та синхронізації реагування на надзвичайні ситуації на прикордонній території.

Співпраця між пожежно-рятувальними підрозділами, започаткована у рамках проєкту CrossEMS, покращить реагування на надзвичайні ситуації по обидва боки кордону. Завдяки цьому, час очікування на допомогу суттєво зменшиться, відповідно, життя та здоров’я місцевих мешканців та відвідувачів будуть захищені, а природні ресурси та спадщина територій збережені.

Galeria

Czy ta strona była przydatna?

Bardzo przydatna
Bardzo przydatna
Może przydatna
Może przydatna
Nieprzydatna
Nieprzydatna