AKRONIM
Transborder
NUMER
PBU1/0705/16
Rodzaj projektu
Projekt regularny
STATUS
Zakończony
CEL TEMATYCZNY
DOSTĘPNOŚĆ
PRIORYTET
2.1 Poprawa i rozwój usług transportowych i infrastruktury
PARTNERSTWO
PL-UA
BENEFICJENT WIODĄCY
Cлужба автомобільних доріг у Львівській області (Obwód lwowski, Ukraina)
BENEFICJENT
Підкарпатське управління воєводських доріг у Жешуві (Województwo podkarpackie, Polska)
Асоціація органів місцевого самоврядування "Єврорегіон Карпати - Україна" (Obwód lwowski, Ukraina)
Прикордонні регіони України та Польщі – Львівська область та Підкарпатське воєводство розташовані на периферії своїх країн. Разом з тим,
для них характерний інтенсивний рух транспорту поблизу пунктів пропуску, розташованих на їхній території (Медика–Шегині, Корчова–Краківець, Будомєж–Грушів та Гребенне–Рава-Руська). На жаль, наявна дорожня інфраструктура не пристосована до підвищених вимог транспортних потоків через її незадовільний технічний стан, що перешкоджає транскордонним контактам та знижує привабливість регіону для інвесторів та туристів.
Вирішенням цієї проблеми можуть стати альтернативні шляхи, що ведуть до кордону. Проєкт Transborder спрямований на реконструкцію 19,1 км дороги Мостиська–Краківець у Львівській області (дорога № О141003) та 0,7 км місцевої дороги Синява–Гребенне у Підкарпатському воєводстві (дорога № 867), підвищуючи безпеку та транспортну доступність. З української сторони роботи включатимуть ремонт дорожнього покриття та дренажної системи, а також модернізацію перехресть. З польської сторони передбачається укріплення дорожнього полотна, укладення нового асфальтобетонного покриття та нанесення світловідбиваючої розмітки. Крім того, планується модернізація перехресть та дренажної системи.
Окрім цього, у рамках проєкту буде створено концепцію екологічно чистих рішень для дорожньої інфраструктури Україні та Польщі. Цей стратегічний підхід буде опублікований на веб-сторінках партнерів. Також буде проведено два семінари з цього питання, де учасники зможуть обмінятися ноу-хау, досвідом та найкращими практиками. Публікація статей у регіональній пресі дозволить донести інформацію про досягнення проєкту до широкої громадськості.
Єдина дорожня мережа українсько-польського прикордоння сприятиме транскордонному руху та міжнародним контактам. У перспективі
це призведе до створення нових інвестиційних зон поблизу розширених доріг. Спільні транскордонні ініціативи відіграють важливу роль у зв’язках між людьми та надають нові можливості використання регіонального потенціалу обох країн.
Czy ta strona była przydatna?